ایده در رایتینگ

ایده رایتینگ آزمون آیلتس و تافل و در کل زبان انگلیسی یکی از دغدغه های زبان آموزان است ، اصلا نگران این موضوع نباشید که ایده ای برای نوشتن رایتینگ ندارید ، ما در این مقاله به بررسی این موضوع میپردازیم و میگوییم چگونه در رایتینگ ایده پیدا کنیم؟

مشکلات کشور های جهان اول در رایتینگ

اکثر زبان آموزانی که امتحان آیلتس می دهند از کشور های در حال توسعه می باشند و همیشه از سوالات تسک ۲ رایتینگ که به نفع کشور های غربی و اکثرا مشکلات کشور های جهان اول هستند، شکایت می کنند. برای نمونه:

In some countries, young people are encouraged to work or travel for a year between finishing high school and starting university studies. Discuss the advantages and disadvantages for young people who decide to do this.

بسیاری از زبان آموزان بعد از دیدن این سوال می پرسند که Gap year به چه معنی است؟ تا حدودی با این زبان آموزان در مورد این گونه سوالات ابراز همدردی می شود. اکثر زبان آموزان ایرانی هیچ گونه تجربه ای از یک سال مرخصی قبل از ورود به دانشگاه ندارند. این ایده برای آن ها کاملا ایده ای غربی می باشد

همچین سوالاتی در آزمون آیلتس کم است و خوشبختانه سوالاتی مطرح میشود که مربوط به سلامت ، آموزش و محیط زیست است و اکثر افراد میتوانند آن ها را به راحتی جواب دهند.

سرگرم کننده و جذاب بودن ایده و رایتینگ

اصلا در آزمون نگران این موضوع نباشید که رایتینگ شما جذاب و یا سرگرم کننده نیست.مطمئن باشید ممتحن به فکر این نیست که شما ، او را به ذوق بیاورید. آنها به دنبال این هستند که توانایی و استعداد شما را در نوشتن یک متن انگلیسی پیدا کنند .هیچ گونه نمره ای برای ایده های جذاب در نظر گرفته نشده است پس به دنبال متنی باشید که مرتبط با موضوع باشد.اگر متن شما صحیح و مرتبط باشد میتوانید نمره ۹ را بگیرید حتی اگر این متن کسل کننده بوده باشد.

 

 

اشتباهات متداول املا در رایتینگ و لیسنینگ آیلتس

 

چندین راه حل برای این مشکل

۱٫آشنایی با موضوعات رایج

این تکنیک به این معنی می باشد که در مورد ۱۰ موضوع رایج که در امتحان آیلتس می آید تحقیق کنید و تعدادی از لغات مربوط به این موضوعات تکرارشده را یاد بگیرید.

۲. طوفان ذهنی(کم اثرترین روش)

طوفان ذهنی یعنی اینکه به هر چه تعداد ایده ممکن که در ارتباط با موضوع سوال می باشد فکر کنید.فقط سعی کنید زمان زیادی برای این مرحله صرف نکنید.

۳. نقشه ذهنی

نقشه ذهنی روشی برای سازمان دهی تصویری افکارتان برروی کاغذ می باشد. بعضی از زبان آموزان این روش را دوست دارند زیرا این کار نشان می دهد که چگونه ذهن آنها کار می کند و به آنها اجازه می دهد تا افکارشان را سازمان دهی کنند

۴. روش ۵ سوالی

این روش از کلمات سوالی who/what/why/where/how برای تولید ایده استفاده می کند. این تکنیک مناسب کسانی می باشد که خیلی منطقی فکر می کنند و همچنین اطلاع کمی در مورد موضوع دارند.

۵. روش نظر شخصی(تاثیر گذار ترین)

به نظر می رسد که این بهترین روش می باشد زیرا زبان آموزان به سرعت می توانند ایده پردازی کنند و همچنین به آنها کمک می کند تا برروی سوال تمرکز کنند. این روش بسیار ساده می باشد. از زبان آموزان خواسته می شود که تصور کنند که در یک کافی شاپ در کنار دیگر دوستان و اعضای خانواده خود نشسته اند و آنها نظر شما را در مورد یک موضوع می پرسند. در شرایط امتحان، فشار بسیار زیادی برروی شما می باشد و برای شما سخت خواهد بود که فکر کنید. اما اگر فرض کنید که در یک محیط آرام در کنار دوستان تان نشسته اید به راحتی ایده خود را بیان خواهید کرد.

هر کسی میتواند از روشی که مناسب خودش است استفاده کند ، پس این را حل ها را انجام دهید و بهترین روش را پیدا کنید.

امیدواریم مناسب ترین ایده در رایتینگ را پیدا کنید.

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *