بهترین روش یادگیری گرامر زبان انگلیسی

یادگیری گرامر زبان انگلیسی یکی از چالش هایی است که بسیاری از ما از ابتدای مسیر فراگیری درس زبان انگلیسی در مدرسه با آن رو به رو هستیم. همین موضوع باعث شده تا نسبت به مسیر یادگیری زبان انگلیسی دچار نگرانی هایی باشیم و حتی از دنبال کردن علاقه مندی هایمان منصرف شویم و پا پس بکشیم. در صورتی که بسیاری از تکنیک های مهم و ساده برای یادگیری گرامر در کلاس های تدریس خصوصی تافل ، آیلتس و pte که برای ایجاد آمادگی شرکت در مهمترین آزمون های زبان انگلیسی آموزش داده می شود و این مسیر برای زبان آموزان هموار می گردد.

 

چگونه گرامر انگلیسی را یاد بگیریم؟

بسیارند افرادی که مراحل یادگیری زبان انگلیسی را طی می کنند و از دامنه لغات گسترده ای برای گفتار و نوشتار نیز بهرمند هستند، به هنگام مکالمه تنها سعی در چینش کلمات کنار هم و رساندن منظور خود به مخاطبان خود هستند و به رعایت دستورات گرامری زبان انگلیسی توجهی ندارند. توجیه آنان برای رفع نکردن این ضعف درمهارت های ارتباطی خود با سایر افراد به زبان انگلیسی را سخت و کسل کننده بودن یادگیری نکات گرامری بیان می کنند. اگر شما نیز جزو این دسته از افراد هستید باید بگوییم که با استفاده از تکنیک های صحیح، می توان روش های جدیدی را برای آموزش و فهم مفاهیم گرامری یافت. در ادامه به برخی از این تکنیک های کاربردی اشاره می کنیم.

 

توجه به ساخت عبارات

بیشتر وقت ها زبان آموزان با وجود اینکه معنی بیشتر عبارات را می دانند، نمی توانند یک جمله صحیح ( از لحاظ گرامری) را با قرار دادن کلمات در کنار هم بسازند. یادگیری و قرار دادن کلمات در دسته بندی های اسم، صفت، فعل و قید و… و دانستن جایگاه هریک از این کلمات درون جمله کمک می کند تا همزمان با جمله بندی مفهومی که در ذهنتان دارید به چینش صحیح کلمات نیز توجه داشته باشید. دانستن بسیاری از واژه ها مهم نیست، اما توانایی ایجاد و استفاده از عبارات بسیار مهم است. تنها زمانی شما میتوانید خودتان را یک سخنران انگلیسی قلمداد کنید که بدانید چگونه از تعداد کمی از لغات مختلف در موقعیت خاص خودش استفاده کنید.

 

درک تفاوت ها

دو نوع اصلی گرامر در زبان انگلیسی وجود دارد: گرامر نوشتاری و گرامر محاوره ای. اگرچه پایه و اساس هر دو یکسان است، اما کاربرد هر کدام متفاوت است. دستور زبان مورد استفاده در نوشتن انگلیسی سخت تر و رسمی است، در حالی که شما میتوانید راه گریزی در گفتار انگلیسی داشته باشید. درک تفاوت ها یکی از گام های به دست آوردن تسلط به زبان انگلیسی است.

 

اجتناب از ترجمه تحت اللفظی

زمانی که شما قصد دارید انگلیسی صحبت کنید یا جملات انگلیسی بنویسید، طبیعتاً سعی خواهید کرد کلمات را از زبان مادری خود ترجمه کنید، اما انجام این کار کاملا اشتباه است. آرایش کلمه و مفهوم گرامری ممکن است در زبان مادری شما و زبان انگلیسی تفاوت داشته باشد.این مورد تقریبا بزرگترین اشتباهی است که باعث می شود تا از یادگیری صحیح گرامر فاصله بگیرید و اگر شخصی برای گوشزد کردن و تصحیح اشتباهاتتان در دسترس نباشد، همچنان به یادگیری به روش غلط ادامه خواهید داد.

 

تمرین مستمر

تمرین کردن مستمر گرامر ابزاری جادویی برای تبدیل شدن به سخنرانی متبحر در زبان انگلیسی است. بخش هایی از گرامر را که مشکل دارید بیشتر تمرین کنید. اگر نمی دانید چه بخش هایی از گرامر را خوب نفهمیده اید از استاد خود کمک بگیرید. در بحث های کلاسی شرکت کنید و از استاد خود بخواهید تا اشتباهات گرامری را به شما متذکر شود. ضعف های گرامری در نوشتن و صحبت کردن فهمیده می شوند.

 

تکنیک های دیگر در یادگیری گرامر زبان انگلیسی:

  • یکی از بهترین روش‌ها برای یادگیری لغت و نقش آنها در جمله که نتایج درخشانی داشته، استفاده از تکنیک لایتنر است؛ چون این روش، نکات خاص خود را دارد، که پیش تر در مقاله جعبه لایتنر زبان درباره آن توضیح داده ایم.
  • استفاده از شباهت های زبانی بین زبان مادری و گرامر زبان انگلیسی یکی از ساده ترین تکنیک هاست. به طور مثال در انگلیسی صفت قبل از اسم می آید ولی در فارسی بعد از اسم.
  • هر چه قدر می توانید کتاب،داستان و متن های انگلیسی بخوانید. خواندن متون باعث می شود شما از جملات انگلیسی الگو برداری کنید و همان الگو ها را هنگام صحبت کردن یا نوشتن به کار ببرید.
  • اگر انجام تمرینات گرامری برای شما لذت بخش است، پس بعد از خواندن نکات گرامری تمرین های مربوط به آن را حل کنید تا نکاتی که به تازگی آموخته اید در ذهنتان تثبیت شود.
1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *