یادگیری دستور زبان

در این مقاله قصد داریم روش های یادگیری دستور زبان را برای شما شرح دهیم.اگر مشغول یادگیری زبان جدیدی هستید حتما باید با دستور زبان آن آشنا شوید و آنرا یاد بگیرید. دستور زبان چیزی نیست که بتوان از آن فرار کرد و شما چه آنرا دوست داشته باشید و چه دوست نداشته باشید باید آن را یاد بگیرید.

اگر شما به اندازه‌ی کافی فرصت داشته باشید و در جای مناسبی قرار بگیرید، می‌توانید یک زبان جدید را به روش طبیعی یاد بگیرید.دستور زبان شالوده یادگیری زبان هاست.در واقع در هرعبارتی که مطالعه میکنید یا مینویسید یا گوش میدهید قواعد زبان موجود است.

دستور زبان در واقع قوانینی هست که هنگام استفاده از زبان آن را استفاده میکنیم.حالا بهترین راه یادگیری دستور زبان چیست ؟

روش آکادمیک

در این روش میتوانید از کتاب اصلی و کتاب کار زبان استفاده کنید.به صورت درس به درس پیش بروید.کتاب های دستور زبان زیادی وجود دارد  که شما میتوانید آنها را تهیه کنید و آموزش را شروع کنید.کتابی انتخاب کنید که سطح بندی شده باشد و دارای مثال های زیاد و جذاب باشد.

از کتاب مرجع استفاده کنید.

در این روش شما می توانید یک کتاب مرجع دستور زبان خریداری کنید. روزی ده تا پانزده دقیقه مطالعه داشته باشید. بعد مثال هایی از قوانین دستوری پیدا کنید و سعی کنید آنها را (مثلا به صورت فلش کارت) به خاطر بسپارید. بعد هم سعی کنید در مکالمه از این قوانین دستوری پیروی کنید.

کتاب بخوانید.

این روش کمی از روش های قبلی میتواند جذاب تر باشد.کتاب داستان های سطح پایین تهیه کنید. هر جمله آن را تک به تک بررسی کنید.آن ها را ترجمه کنید.هر چه بیشتر مطالعه کنید ذهن شما داده های بیشتری از دستور زبان دریافت میکند.

روش های آنلاین را امتحان کنید.

با پیشرفت و گسترش اینترنت روش های جدیدی هم  برای یادگیری زبان انگلیسی به وجود آمده است. شما میتوانید از وب سایت ، نرم افزار و اپلیکیشن های مختلف کمک بگیرید و با آنها تمرین کنید.

تمرین و تکرار را متوقف نکنید.

در این روش از یک عبارت خیلی ساده دستوری شروع کنید و سپس آنرا در جملات و موقعیت های مختلف به کار ببرید.

امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد. سوالات خود را با ما در میان بگذارید.

معرفی جذاب ترین فیلم ها برای یادگیری زبان انگلیسی

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *