لهجه در زبان انگلیسی

اکثرا زبان های دنیا لهجه های مختلفی دارند.همان طور که لهجه زبان فارسی در کشور ایران و سایر کشور های فارسی زبان متفاوت است.در زبان انگلیسی هم لهجه های مختلفی وجود دارد. مانند انگلیسی استرالیایی، کانادایی، نیوزیلندی، بریتانیایی، هندی و همچنین انگلیسی آمریکایی.

ممکن است شما هم در فیلم های مختلف متوجه تفاوت لهجه آمریکایی ها و انگلیسی زبان ها شده باشید. لهجه مردم انگلستان را بریتانیایی و لهجه مردم آمریکا را آمریکایی می‌گویند.

تفاوت در دو لهجه بریتانیایی و آمریکایی

این تفاوت ها خیلی زیاد نیستند . این تفاوت ها شامل

  • تفاوت در تلفظ
  • تفاوت در واژگان
  • تفاوت در املا
  • تفاوت در دستور زبان

است.

تلفظ و بیان کلمات

دو زبان انگلیسی بریتانیایی و آمریکایی در اکثر تلفظ‌ها تقریبا مشابه هستند. اما در بعضی کلمات نحوه ادای حروف صدادار و شدت‌گذاری روی حروف، تفاوت‌هایی وجود دارد. تفاوت‌های ظریفی که با گوش‌کردن فراوان و مراجعه به فونوتیک لغت‌ها در فرهنگ لغت، می‌توان آن‌ها از هم تشخیص داد. به عنوان مثال کلمه vase در بریتانیا بر وزن کلمه cars و در آمریکا بر وزن کلمه face خوانده می‌شود. حرف a کلمه tomato در  لهجه آمریکایی به صورت اِی و در لهجه بریتانیایی به صورت آ خوانده می‌گردد.

املا و هجی کلمات

در مورد تفاوت‌های املایی دو لهجه آمریکایی و بریتانیایی می‌توان گفت که کلمات متفاوت آمریکایی معمولا کوتاه‌تر از کلمات انگلیسی نوشته می‌شود. در واقع برای نشان‌دادن مصوت‌ها از حروف کمتری استفاده می‌شود. در حروف صامت غیر لازم نیز در برخی موارد حذف می‌گردد. برای مثال جدول زیر را در نظر بگیرید.

مثل color     و colour

Center    و centre

گرامر و دستور زبان

برخی از تفاوت‌های کوچک دستور زبان بریتانیایی و انگلیسی در زیر اشاره شده است.:

در گرامر بریتانیایی

شکل گذشت fit به صورت fitted است.

در گرامر آمریکایی

شکل گذشته fit به صورت fit است.

در گرامر بریتانیایی

شکل سوالی فعل have

Have you got any uncles?

در گرامر آمریکایی

شکل سوالی فعل have

Do you have any cousins?

امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد.شما میتوانید برای یادگیری زبان انگلیسی در کلاس های تدریس خصوصی مکالمه شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *