قوانین آزمون آیلتس

قبل از رفتن به مراکز برگزار کننده آزمون آیلتس لازم است با قوانین و مقررات آنجا آشنا باشید تا برایتان مشکلی پیش نیاید و به نحو احسن در این آزمون شرکت کنید.ما در این مقاله قوانین آزمون آیلتس را برای شما میگوییم.شما میتوانید برای یادگیری آزمون آیلتس در دوره های تدریس خصوصی آیلتس شرکت کنید.

-۱موبایل ، شکلات ، آب و هرگونه وسیله اضافی را باید قبل از آزمون تحویل بدهید سعی نکنید آنها را مخفی کنید .چون با دستگاه تفتیش میشوید. حتی اگر می خواهید در حین جلسه پالتو ، کت و یا کاپشن خودتون را در بیاورید باید آن را قبل ازجلسه تحویل بدهید چون در حین جلسه مجاز به این کار نیستید. .

۲- روز آزمون باید راس ساعت ۷ در محل باشید و درب جلسه هم ساعت ۸ بسته خواهد شد.  حتما به این موضوع توجه کنید تا دیر نرسید .

۳- در روز جلسه به شما لوازم التحریر ضروری شامل مداد ، خودکار ، مدادتراش و پاک کن داده می شود  پس اگر فراموش کردید همراه خودتون بیارید ، نگران نباشید.

۴- تمام پاسخنامه ها را فقط باید با مداد پرکنید.

۵- بر روی نیمکت یا صندلی شما یک برگه که شامل تصویر و مشخصات شما شامل شماره سریال کارت شناسایی ، کد محل ، عکس و … چسبانده شده است که حتما باید بعد از آزمون همراه خودتون آن را ببرید چرا که شماره سریال آن برای پیگیری نتیجه آزمون لازم می شود.

۶- هرگز تقلب نکنید .به هیچ عنوان  دزدکی به برگه اطرافیانتون نگاه کنید. چون مراکز آزمون مجهز به دوربین مداربسته هستند. اگر شما  تقلب کردید و از شما خواسته شد جلسه را ترک کنید ، از این کار امتناع نکنید  ، در غیر اینصورت صحنه جرم را بر روی نمایشگر به شما نشان داده میشود.

۷- پاسپورت یا کارت ملی فراموش نشود.

۸- پاسخنامه ریدینگ و راییتینگ در یک صفحه پشت و رو است مواظب باشید به هیچ وجه ان را برنگردانید برای کنجکاوی امکان انکه اشتباهی لیسنینگ را در ریدینگ بنویسید زیاد است.

۹- نوشتن اسم و کد کاندیدا که روی میزتان است را در پاسخ نامه فراموش نکنید باید انها را سیاه کنید .

۱۰-از چند روز مانده به آزمون سعی کنید از فشار مطالعه کم کنید.

نکاتی در رابطه با روز مصاحبه

۱-در روز آزمون مصاحبه یک ساعت زودتر از ساعت مقرر در محل حاضر باشید.

۲- با سر و وضعی مرتب در آزمون مصاحبه شرکت کنید و خونسردی خودتون را کاملا حفظ کنید.

۳- حتما ، قبل از ورود اجازه بگیرید و خوشرو و با لبخند باشید. فکر کنید دارید با فردی که از قبل می شناخته اید گپ می زنید.

۴- آزمون گیرنده ها واقعا سعی دارند شما را کمک کنند ، واضح صحبت می کنند و هدفی جز موفقیت شما ندارند ، پس بی دلیل از آنها نترسید.

۵-اگر سوالی را متوجه نشدید ، بخواهید تکرار کنند و یا اگر Cue Card داده شده براتون سخت است از اونها بخواهید آن را برای شما تعویض کنند. البته بخشی از نمره خودتون را از دست خواهید داد ، اما بهتر از اینکه جوابهای بی ربط بدهید.

امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد.

شما میتوانید مقاله  withheld  شدن نتایج آزمون آیلتس را بخوانید.

2 thoughts on “نکات و قوانین آزمون آیلتس”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *