قوانین آزمون آیلتس

قبل از رفتن به مراکز برگزار کننده آزمون آیلتس لازم است با قوانین و مقررات آنجا آشنا باشید تا برایتان مشکلی پیش نیاید و به نحو احسن در این آزمون شرکت کنید.ما در این مقاله قوانین آزمون آیلتس را برای شما میگوییم.

همان طور که در مقاله جامع آزمون آیلتس گفته شد ، آزمون آیلتس یکی از شناخته شده ترین آزمون های بین المللی است که مدرک آن بسیار معتبر  و پر اهمیت است.

داوطلبان نیز با اهداف مختلفی از جمله مهاجرت و یا تحصیل در این آزمون شرکت خواهند کرد. شما باید قبل از شرکت در آزمون آیلتس آمادی لازم را داشته باشید.شما میتوانید برای یادگیری آزمون آیلتس در دوره های تدریس خصوصی آیلتس شرکت کنید.

قطعا شما با دانستن  نکات و قوانین آیلتس ، در روز آزمون  استرس کمتری خواهید داشت. به موارد زیر توجه کنید.

۱- پاسپورت یا کارت ملی فراموش نشود.

۲-روز آزمون باید راس ساعت ۷ در محل باشید و درب جلسه هم ساعت ۸ بسته خواهد شد.  حتما به این موضوع توجه کنید تا دیر نرسید .

۳- موبایل ، شکلات ، آب و هرگونه وسیله اضافی را باید قبل از آزمون تحویل بدهید سعی نکنید آنها را مخفی کنید .چون با دستگاه تفتیش میشوید. حتی اگر می خواهید در حین جلسه پالتو ، کت و یا کاپشن خودتون را در بیاورید باید آن را قبل ازجلسه تحویل بدهید چون در حین جلسه مجاز به این کار نیستید.

۴- در روز جلسه به شما لوازم التحریر ضروری شامل مداد ، خودکار ، مدادتراش و پاک کن داده می شود  پس اگر فراموش کردید همراه خودتون بیارید ، نگران نباشید.

۵- بر روی نیمکت یا صندلی شما یک برگه که شامل تصویر و مشخصات شما شامل شماره سریال کارت شناسایی ، کد محل ، عکس و … چسبانده شده است که حتما باید بعد از آزمون همراه خودتون آن را ببرید چرا که شماره سریال آن برای پیگیری نتیجه آزمون لازم می شود.

۶- تمام پاسخنامه ها را فقط باید با مداد پرکنید.

 مقاله نحوه پر کردن پاسخ نامه آیلتس را بخوانید.

۷- هرگز تقلب نکنید .به هیچ عنوان دزدکی به برگه اطرافیانتون نگاه کنید. چون مراکز آزمون مجهز به دوربین مداربسته هستند. اگر شما  تقلب کردید و از شما خواسته شد جلسه را ترک کنید ، از این کار امتناع نکنید  ، در غیر اینصورت صحنه جرم را بر روی نمایشگر به شما نشان داده میشود.

۸- پاسخنامه ریدینگ و راییتینگ در یک صفحه پشت و رو است مواظب باشید به هیچ وجه ان را برنگردانید برای کنجکاوی امکان آنکه اشتباهی لیسنینگ را در ریدینگ بنویسید زیاد است.

مقاله اشتباهات متداول املا در رایتینگ آیلتس را بخوانید.

۹- نوشتن اسم و کد کاندیدا که روی میزتان است را در پاسخ نامه فراموش نکنید باید آنها را سیاه کنید .

۱۰-با توجه به طولانی بودن امتحان آیلتس باید پیش از امتحان به سرویس بهداشتی بروید ولی اگر مابین آزمون ایلتس نیاز به سرویس بهداشتی داشتید با اجازه ی مسئول میتوانید بروید اما بدانید که زمان باارزشتان را از دست خواهید داد و مسلما این مسئله بر نمره شما تاثیر میگذارد.

۱۱-از چند روز مانده به آزمون سعی کنید از فشار مطالعه کم کنید.

۱۲- خارج کردن هرگونه وسایل آزمون  (برگه امتحانی ) از سالن ممنوع می باشد و در صورت رویت تخلف محسوب می گردد .

۱۳-خروج از سالن آزمون بدون هماهنگی تخلف محسوب می گردد .

 

نکات اسپیکینگ آیلتس

نکاتی در رابطه با روز مصاحبه

۱-در روز آزمون مصاحبه یک ساعت زودتر از ساعت مقرر در محل حاضر باشید.

۲- با سر و وضعی مرتب در آزمون مصاحبه شرکت کنید و خونسردی خودتون را کاملا حفظ کنید.

۳- حتما ، قبل از ورود اجازه بگیرید و خوشرو و با لبخند باشید. فکر کنید دارید با فردی که از قبل می شناخته اید گپ می زنید.

۴- آزمون گیرنده ها واقعا سعی دارند شما را کمک کنند ، واضح صحبت می کنند و هدفی جز موفقیت شما ندارند ، پس بی دلیل از آنها نترسید.

۵-اگر سوالی را متوجه نشدید ، بخواهید تکرار کنند و یا اگر Cue Card داده شده براتون سخت است از اونها بخواهید آن را برای شما تعویض کنند. البته بخشی از نمره خودتون را از دست خواهید داد ، اما بهتر از اینکه جوابهای بی ربط بدهید.

 

مقاله ۱۲ نکته از اسپیکینگ آیلتس را بخوانید.

 

امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
2 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *