زبان انگلیسی در کسب و کار

ما در جامعه ای زندگی میکنیم که باید با بخش های مختلف جهان در ارتباط باشیم و شغل و زندگی خودمان را گسترش دهیم.برای ارتباط با سایر نقاط جهان حتما باید زبانشان را بلد باشیم تا  بتوانیم به خوبی با مشتریان و همکاران خود تعامل داشته باشیم و در نتیجه درآمد بیشتری کسب کنیم.چرا زبان انگلیسی در کسب و کار بسیار اهمیت دارد؟

اکثر شرکت های بزرگ دفاتری در سراسر جهان دارند، این شرکت ها برای برگزاری جلسات، مذاکرات و دیگر کارهای خود نیاز دارند که از یک زبان واحد استفاده کنند.

برای این ارتباط میتوانیم از زبان انگلیسی که  زبانی بین المللی در کشور های جهان است استفاده کنیم چرا که  زبان انگلیسی رایج ترین زبان دنیا است.

برای استخدام در مراکز و شرکت های مدرن تمامی افراد باید از زبان انگلیسی برای کار استفاده کنند.

مدیران و کارمندان شرکت های تجاری که نمی توانند به زبان انگلیسی صحبت کنند، به احتمال زیاد به سختی می توانند در جلسات همکاری کنند و تاثیر منفی در کسب و کارشان دارد.

ارتباطات داخلی و خارجی توجه به این نیاز را چند برابر میکند.

اگر شما تسلط کافی به زبان انگلیسی داشته باشید خیلی راحت تر ارتباط برقرار میکنید و همچنین برای استخدام در مراکز مختلف یک گام جلو تر هستید.

زبان انگلیسی در کسب و کارها

بسیاری از شرکت ها برای جهانی شدن از زبان انگلیسی استفاده می کنند.

زبان انگلیسی زبان ساده و قابل فهم است به همین دلیل بسیاری از شرکت های بزرگ مانند Daimler، Nokia و Renault از این زبان برای نام تجاری خود استفاده کرده اند.

این به این معنی نیست، که همه جلسات و گفت و گوهای این شرکت ها با استفاده از زبان انگلیسی برگزار شود، بلکه محصولات، خدمات و ارزش های مهم آنها به زبان انگلیسی تکیه دارند.

  • حتی شما میتوانید در تجارت در بستر اینترنت از زبان انگلیسی استفاده کنید و تجارت خودتون را جهانی کنید یعنی در واقع در سطح جهانی خودتان را به دیگران معرفی کنید.
  • همان طور که از ابتدای مقاله گفته شد فرصت های شغلی بیشتر و بهتری پیدا میکنید که میتونه از مهم ترین مزیت های یادگیری زبان دوم باشه.
  • اگر شما زبان انگلیسی قوی و خوبی داشته باشید میتوانید در سفر های کاری از آن استفاده کنید و میزان موفقیتتان بیشتر میشود.
  • زبان انگلیسی در نامه های تجاری و قراردادها با شرکت های خارجی هم اهمیت دارد.

اصطلاحات و عبارات کاربردی زبان انگلیسی در کسب و کار

Ballpark figure –  یک برآورد نادرست و نسنجیده

Cutting edge – پیشرفته و نوآورانه

Get the ball rolling – شروع کردن، یا آغاز چیزی

In the loop – آگاهی ازچیزی که فقط افراد کمی از آن اطلاع دارند.

In the red – برای توصیف عملکرد یک شرکت هنگام بروز خسارت

Red tape – مقررات، محدودیت ها یا قوانین، مخصوصا قوانینی که مانعی ایجاد می‌کنند

Think outside the box – روند فکری خلاقانه و غیر معمول، ایده هایی که غیر عادی هستند

 

اصطلاحات و عبارات پر کاربرد  زبان انگلیسی در سفر های خارجی

افرادی که از زبان انگلیسی استفاده میکنند.

تقریبا حدود ۹۰۰۰ میلیون نفر  در جهان میتوانند به زبان انگلیسی صحبت کنند که ۳۷۳ میلیون نفر ار آنها زبان انگلیسی زبان مادریشان است.

در ۸۰ کشور جهان زبان انگلیسی به رسمیت شناخته شده است.

با استفاده از زبان انگلیسی میتوانید برای خودتان شغلی دست و پا کنید. در این قسمت مشاغلی که برای شما مفید است را ذکر میکنیم.

۱- تدریس در آموزش و پرورش

۲- تدریس در موسسات زبان

۳- تدریس خصوصی

۴- مترجمی

۵- مترجم در تور های گردشگری

 

مجموعه mypte با اساتید مجرب شما را در یادگیری زبان انگلیسی یاری میکند. کلاس های تدریس خصوصی زبان بازرگانی راهی مناسب برای یادگیری سریع زبان است.

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *