حفظ لغات زبان انگلیسی

حفظ لغات زبان انگلیسی یکی از مهم ترین بخش های یادگیری زبان انگلیسی است.هرچی دایره ی لغات شما گسترده تر باشد ، مکالمه شما هم قوی تر است.زبان انگلیسی، زبانی فرار است و خیلی طبیعی است که شما کلمات و لغات جدید را فراموش کنید .ما در این مقاله راه های ساده ای را برای به حفظ لغات زبان انگلیسی به شما آموزش میدهیم.

۱-کلمات جدید را روی کاغذی بنویسید. اگر معنای کلمه‌ای را فراموش می‌کنید،‌ معنای آن را بر روی کاغذ بنویسید.  برگه یادداشت‌های چسبان یا کاغذهای بزرگ سفید را در مکان‌هایی که زیاد به آنها رفت‌وآمد می‌کنید، مثل دستشویی یا آشپزخانه بچسبانید. هر بار که با این کاغذ روبه‌رو می‌شوید، کلمات جدید و تعاریف‌شان را بر روی آن اضافه کنید. با این کار در طول روز به طور مکرر خود را در معرض کلمات جدید قرار می‌دهید.

۲-با فلش‌کارت تمرین کنید.یکی از بهترین روش‌هایی که برای حفظ لغات زبان انگلیسی است، فلش کارت است که ساده ولی در عین حال بسیار مؤثر است.هر کلمه‌ی جدید را بر روی یک طرف یک برگه‌ی یادداشت کوچک بنویسید و در طرف دیگر تعریف آن را یادداشت کنید.روزی چند بار فلش کارت‌های خود را مرور کنید و سعی کنید قبل از برگرداندن هر کاغذ، تعریف کلمه را به یاد بیاورید.

۳-متون دانشگاهی و تخصصی تر پیرامون کلمه مورد نظرتان بخوانید.این کار باعث میشود شما شکل صحیح استفاده آن در جاهای مختلف را متوجه شوید.

۴-خودتان را بیازمایید.هر از گاهی از خودتان آزمون دایره‌ی لغات بگیرید تا متوجه شوید که باید بر روی چه کلماتی بیشتر کار کنید.

وب‌سایت‌های مختلفی وجود دارند که آزمون‌های لغات را به شکل آنلاین برگزار می‌کنند. بعضی از این وب‌سایت‌ها به شما اجازه می‌دهند تا سطح زبان خود، مدت آزمون مورد نظر و موضوع کلمات را انتخاب کنید و بعضی دیگر، اجازه می‌دهند با فهرست خاصی که خودتان از کلمات دارید، آزمونی طراحی کنید.

۵-تا می‌توانید از کلمات جدید استفاده کنید.از کلمات جدید در مکالمات روزمره، در نوشته‌ها و هر فرصتی که به دست می‌‌آورید، استفاده کنید.هر چه بیشتر از کلمات جدید استفاده کنید،‌ بهتر آنها را درک می‌کنید و به خاطر می‌سپارید.

۶- سعی کنید کلمات را در داخل جمله یاد بگیرید. این کار باعث میشود تا شما از کلمه به شکل درست استفاده کنید.

در زندگی روزمره خود از کلمات استفاده کنید.در حال آشپزی ، پیاده روی ، ورزش ،.. از خودتان بپرسید چطور میتوانید درباره این موقعیت ها به انگلیسی صحبت کنید.

۷- در فیلم ها و اهنگ ها دقت کنید از چه کلماتی استفاده میکنند. آنرا با خود تکرار کنید و و دقت کنید به چه شکل از آن استفاده میشود.

۸- هر کلمه جدیدی که یاد میگیرید مترادف و متضاد آنرا هم جست و جو کنید.

۹- رو کاغذ کلمات را چندین بار بنویسید. این کار باعث میشود هم کلمه را به خاطر بسپارید و هم شکل صحیح نوشتن آنرا فراموش نکنید.

۱۰-از جعبه لایتنر زبان استفاده کنید.

امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد . شما چطور لغات زبان انگلیسی را به خاطر میسپارید؟

راه کار های خود را با ما درمیان بگذارید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *