تدریس خصوصی زبان انگلیسی

برای یادگیری زبان راه های مختلفی مثل کلاس های گروهی ،خودآموزی ، نرم افزار و اپلیکیشن ، کتاب و … وجود دارد. یکی از بهترین راه های یادگیری تدریس خصوصی زبان ،است. به خصوص برای کسانی که مشغله کاری زیادی دارند و میخواهند در کمترین زمان چیز های زیادی یاد بگیرند.

روش ها و تکنیک های معلم خصوصی تاثیر زیادی بر یادگیری  در کلاس های تدریس خصوصی زبان دارد.

مزایای استفاده از تدریس خصوصی زبان

 ۱ برنامه‌ریزی برای کلاس خصوصی مطابق با نیاز شخص شما

در کلاس، اگر معلم خصوصی زبان انگلیسی حرفه‌ای و آموزش‌دیده باشد، اول از شما تعیین سطح میگیرد تا متوجه سطح مهارت های شما بشود. دانش زبانی افراد مختلف با توجه به اهداف و نیاز های آنها متفاوت است. بعد از اینکه نیاز و هدف شما از مطالعه زبان انگلیسی مشخص شد، استاد با دقت زیادی سطح دانش زبانی شما را در مهارت‌های مختلف می‌سنجد.

در تدریس خصوصی زبان انگلیسی شما می توانید مشخص کنید که بیشتر در چه زمینه ای با شما کار شود. بیشتر افراد می خواهند توانایی مکالمه زبان انگلیسی خود را تقویت کنند. در کلاس های خصوصی بیشتر به تلفظ دقیق شما توجه می شود. در خودآموزی نمی توانید متوجه شوید که مکالمه ی شما در چه حد است، در کلاس های عمومی هم معلم نمی تواند همه ی دانش آموزان را بررسی کند و یا ضعف همه ی آن ها را برطرف کند. برای همین تدریس خصوصی زبان انگلیسی بهتر از سایر روش هاست.

۲ حضور معمولا یک شاگرد در حین تدریس خصوصی زبان انگلیسی

در تدریس خصوصی زبان انگلیسی تنها شما در کلاس هستید، یعنی می دانید که از شما سوال می شود و فرآیند یادگیری شما مورد بررسی قرار می گیرد. هم شما انگیزه ی بیشتری برای یادگیری دارید هم معلم تلاش بیشتری می کند تا یادگیری شما به بهترین شکل صورت بگیرد.

این نکته هم در نظر بگیرید که هر شاگرد از نظر سرعت یادگیری متفاوت است، حتی هر شاگرد در یادگیری مهارت‌های مختلف ممکن است، توانایی متفاوتی داشته باشد، بنابراین وقتی فقط یک نفر در حین تدریس خصوصی زبان انگلیسی حضور داشته باشد و استاد بر او متمرکز میشود. این مورد به‌خصوص در تدریس خصوصی مکالمه زبان انگلیسی بسیار ملموس است، در کلاس خصوصی مکالمه هرچه بیشتر صحبت کنید سرعت یادگیری شما بیشتر می‌شود، بنابراین وقتی یک نفر باشید، کل زمان کلاس به شما اختصاص می‌یابد و شما می‌توانید زمان بیشتری مکالمه کنید و استاد نیز ایرادات بیشتری از مکالمه شما را برطرف کند، اما هرچه حاضران بیشتر باشند، زمانی که به هر نفر اختصاص می‌یابد کمتر می‌شود و طبیعی است که سرعت یادگیری و میزان بازدهی کلاس نیز برای هر فرد کاهش یابد.

 ۳  ارزیابی میزان موفقیت کلاس توسط معلم خصوصی زبان انگلیسی

هر آموزشی نیاز به ارزیابی دارد، وقتی معلم خصوصی جلسه به جلسه شما را ارزیابی کند، می‌تواند مشخص کند کدام بخش‌ها را خوب متوجه نشده‌اید و بلافاصله آن مشکلات را برطرف کند، بنابراین مشکلات شما جمع نمی‌شوند و جلسه به جلسه برطرف می‌شوند. از طرفی استادان حرفه‌ای می‌توانند گزارش مشخصی از روند پیشرفت آموزش خصوصی زبان ارائه دهند تا شاگرد نیز متوجه شود با چه سرعتی دارد رشد می‌کند و اگر با این سرعت پیش برود، در چه زمانی به هدف مورد نظر خود می‌رسد.

 ۴  مکان و زمان کلاس را شما مشخص می کنید.

به دلیل مشغله های کاری و یا مشکلات در رفت و آمد برای زبان آموزان، زبان آموز می تواند بگوید که در کجا می خواهد کلاس تشکیل شود. کلاس های خصوصی را می توان در خود موسسه، محل کار، منزل و هر مکان دیگری که در آنجا بیشتر احساس راحتی می کنید تشکیل داد.

 ۵  مدرس را شما انتخاب می کنید.

ما در کادر تخصصی زبان انگلیسی خود از مدرسین خانم و آقا استفاده کرده ایم تا زبان آموز بتواند با هرکدام که راحت تر بودند کلاس داشته باشد.

کدام یک از کلاس‌های خصوصی مختلف بیشترین محبوبیت را دارد؟

تدریس خصوصی زبان انگلیسی

۱. تدریس خصوصی مکالمه زبان انگلیسی؛ در تدریس خصوصی مکالمه زبان انگلیسی استاد سعی می‌کند لغات و عبارت‌هایی که شما بلد هستید، اما از آنها استفاده نمی‌کنید را برای شما فعال کنند و شما عادت کنید آنها را به درستی در مکالمات خود استفاده کنید. درواقع در این کلاس‌ها شما سعی می‌کنید از طریق تمرین و تکرار با برنامه مشخص، در نحوه مکالمه رشد کنید.

۲. تدریس خصوصی آیلتس ؛ آیلتس یک آزمون معتبر بین‌المللی است که کارنامه‌اش در همه کشورها پذیرفته می‌شود. بسیاری از زبان آموزان، وقتی به تسلط خوبی در زبان انگلیسی می‌رسند، سعی می‌کنند در این آزمون شرکت کنند. اگر نمره مناسبی در این آزمون کسب کنید در واقع هم می‌توانید برای دریافت پذیرش از دانشگاه‌های خارجی و مهاجرت شغلی اقدام کنید و هم در آزمون‌های استخدامی شرکت‌های مختلف شانس بیشتری برای استخدام داشته باشید.

تدریس خصوصی زبان انگلیسی برای چه افرادی بهترین گزینه است؟

به خاطر تمام این علت هایی که گفته شد، تدریس خصوصی زبان انگلیسی را سریع ترین راه برای یادگیری زبان میدانند. این روش خصوصا برای افرادی که زمان زیادی برای یادگیری زبان ندارند و میخواهند فورا نتیجه بگیرند، توصیه میشود. افرادی که میخواهند در آزمون های زبان شرکت کنند و مدرک بگیرند و همچنین افرادی که میخواهند به سرعت مهارت مکالمه خود را بالا ببرند، بیشترین منفعت را از کلاس های تدریس خصوصی زبان انگلیسی خواهند برد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *